Jak wybrać szafę do przedpokoju?

19 lutego 2021

Planując zagospodarowanie naszego przedpokoju często stajemy przed dylematem – wybrać szafę z sieciówki czy zamówić na wymiar. Podjęcie tej decyzji nie należy do najłatwiejszych, ponieważ ilość modeli w sklepach oraz duża liczba producentów znacząco utrudnia ostateczny wybór. Z tego względu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, które ułatwią nam znalezienie odpowiedniej dla nas szafy.

Jaką rolę w naszym życiu pełnią meble?

W każdym mieszkaniu pojemne miejsce do przechowywania jest niezbędnym elementem. Taką funkcję zazwyczaj pełni szafa w przedpokoju – stanowi podstawę naszego wyposażenia. Dodatkowo jej wartość estetyczna odpowiada za tworzenie wystroju pomieszczenia oraz podkreśla jego unikatowy charakter. Wybierając szafę do przedpokoju, często pragniemy, aby była dobrej jakości, co sprawi, że posłuży nam wiele lat, nic więc dziwnego, że wiele czasu poświęcamy na to, aby wybrać mebel, który spełni nasze oczekiwania.

Odpowiednio dobrana szafa będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie i wpisująca się w styl naszego mieszkania, ale również funkcjonalna, dopasowana do naszego trybu życia. Pamiętajmy, że wybór aranżacji naszego domu oraz kolorów, a także materiałów, które zostaną wykorzystane, jest ważny i będzie realnie wpływał na nasze samopoczucie oraz komfort życia. Z tego względu szafa do przedpokoju powinna być dla nas przede wszystkim użyteczna i funkcjonalna.

Na co zwrócić uwagę?

Stojąc przed wyborem szafy do przedpokoju, warto mieć na uwadze fakt, że jest to mebel duży gabarytowo. Stanie się on więc w naturalny sposób głównym elementem naszego przedpokoju. Ważne więc, aby wybrać taką szafę, która po prostu podoba nam się od strony wizualnej. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą różnych producentów, ponieważ za niską cenę możemy stworzyć personalizowaną szafę do naszego pomieszczenia.

Niestety większość z naszych mieszkań boryka się z problemem niestandardowych wymiarów lub nierówności. W takiej sytuacji zakup gotowej szafy do przedpokoju, która produkowana jest pod pomieszczenia wymiarowe i równe, może być kłopotliwy. W takim wypadku polecane są meble na zamówienie dopasowane idealnie pod wymiar naszego mieszkania. Problematyczne nie będą żadne skosy, a co ważne, będziemy mieli możliwość całkowitego wykorzystania przestrzeni, którą dysponujemy. Tego typu rozwiązanie wpływa pozytywnie na komfort naszego życia, ponieważ finalny produkt w zupełności spełnia nasze oczekiwania, które określiliśmy na etapie projektowania szafy. Szafa do przedpokoju na zamówienie pozwala nam również na dowolny wybór kolorystyki, wzornictwa oraz użytych materiałów. Nie mamy takiej możliwości przy wyborze gotowych szaf z sieciówki.

Szafy na wymiar - Realizacja KG Meble
Szafy na wymiar Kraków

Szafa na wymiar czy z sieciówki?

Niestety, tak jak w większości odpowiedzi na tego typu pytania, tak i w tym wypadku brzmi ona „To zależy”. Jeśli lubimy standardową kolorystykę i formę oraz mamy dużo czasu i cierpliwości na wędrówkę po sklepach – wybór gotowej szafy może być rozwiązaniem dla nas. Jeśli jednak decydujemy się na zamówienie szafy na wymiar, dodatkową zaletą jest to, że w cenie zakupu szafy otrzymujemy kilka dodatkowych usług. Wszelkie pomiary zostaną dokonane przez fachowca, a my nie będziemy musieli martwić się dowozem, ponieważ szafa zostanie dostarczona i zmontowana przez specjalistów. Gotowe meble z sieciówki to niedogodność w postaci konieczności zmontowania ich samemu lub wynajęcia montera, który zrobi to za nas. Dodatkowo problematyczny może być sam dowóz, który musimy wykupić, jeśli nie posiadamy na tyle dużego samochodu, który pomieści wszystkie elementy. Sumując dodatkowe opłaty, wychodzi nam koszt, który w szafach na zamówienie zawarty jest już w cenie szafy.

Co powinna zawierać szafa?

Bez względu na to, czy wybierzemy szafę do przedpokoju na zamówienie, czy gotowy mebel, musi ona zawierać kilka rozwiązań. Przede wszystkim, jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, powinniśmy zadbać o to, aby szafa zajmowała również miejsce pod sufitem. Zadanie to jest łatwiejsze do wykonania w szafach na wymiar, przy zakupie gotowych mebli dobrym rozwiązaniem może być szafa z nadstawką. Innym ważnym aspektem jest wybór rodzaju drzwi. Coraz częściej wybierane są szafy przesuwne, które nie zabierają miejsca podczas otwierania, co jest szczególnie ważne w małych przedpokojach. Dodatkowo, jeśli wybierzemy szafę po sam sufit, korzystanie z tradycyjnych drzwiczek może być problemem. Ponadto bardzo ważne jest, aby dopasować pod swoje preferencje liczbę półek, drążków oraz szuflad. Wszystko zależy do tego, jakie przedmioty będą się w szafie znajdowały. Może bowiem okazać się, że potrzebujmy przede wszystkim miejsca do powieszenia sukienek na wieszakach, więc lepszym rozwiązaniem będzie montaż dwóch drążków niż półki.