Urządzanie biura. Jakie meble będą niezbędne?

31 sierpnia 2020

Biuro to miejsce, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Komfort pracy jest niezwykle istotny i ułatwia efektywną pracę. Jak urządzić biuro, by wszystkie elementy ze sobą współpracowały i tworzyły jedną całość?

Ergonomiczne biurka

Praktyczne i stabilne biurko to mebel niezbędny w każdym biurze. Istotna jest nie tylko wielkość samego biurka, ale i pomieszczenia. Mebel musi zapewniać zarówno wygodę pracy, jak i pasować do wielkości urządzanego biura, by znacząco nie utrudniać swobodnego poruszania się. W zależności od zapotrzebowania można wybrać biurko z szufladami na dokumenty i drobiazgi lub bez. Dostępne są również proste konstrukcje, składające się głównie z blatu. Jeśli wielkość pomieszczenia nie pozwala na ustawienie biurka znacznych rozmiarów, można wybrać mebel z wygodną podstawką pod monitor i wysuwaną półką na klawiaturę.

Fotele i krzesła biurowe

Wybór idealnego krzesła powinien być uzależniony od kilku istotnych elementów. Liczy się wzrost, waga użytkownika i jego potrzeby. Dostępne są krzesła skórzane, materiałowe, obrotowe, a dla wymagających specjalne ergonomiczne krzesła i fotele biurowe, które pomagają przy problemach z kręgosłupem. Ważne, aby mebel posiadał odpowiednie regulacje, aby dostosować oparcie, wysokość i podłokietniki. Pracując przez wiele godzin w pozycji siedzącej, komfort i ergonomia są niezwykle ważne. Nie bez znaczenia jest również wygląd. Meble powinny stanowić harmonijną całość i spójną aranżację. Daje to poczucie uporządkowania i sprzyja dobremu samopoczuciu.

Pojemne szafy biurowe

W biurach niezwykle istotne jest miejsce na przechowywanie dokumentów. Ogromna ilość papierów to często problem z utrzymaniem należytego ładu i porządku. Liczy się nie tylko pojemność, ale i funkcjonalność oraz możliwość segregacji. Aby ukryć zawartość można wybrać szafę z zamykanymi drzwiami. Zwiększa to ochronę danych. Szafy można dowolnie łączyć, tworząc wygodny szereg. Warto również skorzystać z dodatkowych opcji, jak ukrywanie kabli. Ważne, aby meble pochodziły z jednej kolekcji lub skorzystać z wygodnej opcji i stworzyć własną kolekcję na wymiar, by całość wyglądała estetycznie i harmonijnie.

Szafki na drobiazgi

W przypadku wyboru prostego biurka, z pewnością przyda się dodatkowe miejsce na drobiazgi. Tzw. kontenerki biurowe to poręczne, małe szafki na kółkach lub nóżkach, które można ustawić w dowolnym miejscu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów są niezwykle pojemne i sprawdzą się w przechowywaniu istotnych notatek, dokumentacji podręcznej i rzeczy osobistych.
Meble biurowe na wymiar
Meble biurowe na wymiar

Regały do biura

Duża ilość segregatorów z danymi, fakturami i z dokumentacją to normalny widok w każdym biurze. W takiej sytuacji idealne sprawdzą się regały na zamówienie, gdzie wysokość i głębokość półek można wygodnie dostosować do wielkości segregatorów. Regały to wygodne rozwiązanie, gdyż nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie są bardzo pojemne.

Przegrody biurowe

W przypadku biura, w którym pracuje większa ilość pracowników i biurka umieszczone są obok siebie, z pewnością sprawdzą się przegrody oddzielające każde miejsce pracy. Takie rozwiązanie zwiększa komfort i wyodrębnia strefę przydzieloną dla każdego pracownika. Ogranicza liczbę bodźców i jest jednocześnie prostym i tanim sposobem na zwiększenie wydajności pracy.

Meble konferencyjne

W większości biur niezbędne są również meble konferencyjne, przy których odbywają się spotkania z klientami, rozmowy i konferencje. Przestrzeń wymaga zaopatrzenia w krzesła i wygodny stół. Całość powinna współgrać z aranżacją – podczas urządzania biura należy pamiętać o spójności stylistycznej. Ważne, by pomieszczenie nabrało reprezentatywnego charakteru.

Urządzanie biura – gotowy zestaw czy meble na zamówienie?

Można oczywiście złożyć zestaw z dostępnych modeli na rynku, jeśli jednak cenimy sobie oryginalność i niepowtarzalność, meble na wymiar są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu można dowolnie kreować wygląd samego mebla i wnętrza. Meble biurowe na zamówienie wygodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Indywidualne preferencje, funkcja, styl są niezwykle istotne. W przypadku niewielkiej przestrzeni bardzo ważne jest zagospodarowanie każdego wolnego kawałka pomieszczenia, a meble na wymiar doskonale można dopasować do skosów i nietypowych rozkładów. To również większa funkcjonalność, gdyż każdy może indywidualnie doposażyć wnętrze dowolnego mebla.