Ile się czeka na meble na wymiar?

05 sierpnia 2020

Wybór odpowiednich mebli do domu lub mieszkania to często spore wyzwanie. Mnogość dostępnych ofert nie ułatwia wyboru, z czasem okazuje się, że standardowe, powszechnie dostępne meble nie spełniają oczekiwań, stąd zapada decyzja o wyborze mebli na zamówienie.

Jakie meble na zamówienie cieszą się największą popularnością?

Meble na zamówienie wykonuje się na dwa sposoby. Jednym z nich jest wybór z dostępnych modeli zaproponowanych przez producenta. Wybiera się tylko materiał, kolorystykę, fakturę. Drugi sposób to dostosowanie mebli do spersonalizowanych potrzeb klienta. W tym przypadku producent wykonuje projekt mebli na specjalne zamówienie. Zazwyczaj zamówienia takie dotyczą pojedynczych szafek, jednak coraz częściej pojawiają się całe zabudowy. Takie rozwiązania zapewniają nie tylko niepowtarzalne aranżacje, ale pozwalają idealnie dopasować się do wymiaru pomieszczenia. Bardzo często mieszkańcy domu chcą mieć dużą i pojemną szafę. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do producenta i stworzyć mebel na wymiar, który idealnie zagospodaruje każdą wolną przestrzeń. Szafy wnękowe, narożne, pełne, przesuwne, uchylne. Możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone. Przy zamówieniu klienci często decydują się na dodatkowe elementy, by odpowiednio umeblować przestrzeń.

Dlaczego meble na wymiar?

Meble na wymiar mają wiele zalet. Mimo iż nie są dostępne „od ręki”, będą doskonale pasować do wyznaczonego pomieszczenia. Takie rozwiązania szczególnie sprawdzają się w przypadku kuchni, gdzie z reguły każdy chce wykorzystać najmniejszy skrawek wolnej przestrzeni. Praktyczne zagospodarowanie miejsca jest bardzo istotne, a niestandardowe wymiary wymagają wykonania mebli na wymiar. Meble takie są oryginalne i niepowtarzalne, dzięki temu przestrzeń zyskuje niepowtarzalnego charakteru. Są trwałe i praktyczne, stąd to doskonała inwestycja na długie lata.

Meble kuchenne na wymiar - Realizacja KG Meble
Meble kuchenne na wymiar - Realizacja KG Meble

Meble na wymiar krok po kroku

Meble na wymiar wymagają odpowiedniego przygotowania. Po wybraniu sprawdzonego fachowca należy udać się na rozmowę, by przekazać wszystkie swoje oczekiwania. Dzięki temu powstaje projekt, który można na tym etapie dowolnie modyfikować. Prawidłowe rozmiary są niezwykle istotne, zatem należy przygotować dokładne i szczegółowe wymiary pomieszczenia. Większość producentów wykonuje pomiary osobiście, oddelegowując pracownika pod wskazany adres. Dzięki temu wykonawca ma pewność właściwie wykonanych prac. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów pozostaje już tylko czekać na informację zwrotną od producenta o zrealizowaniu projektu. No właśnie… Ile trzeba zatem czekać na meble na wymiar?

Meble na wymiar – jak długo się czeka?

Czas oczekiwania na meble na wymiar zależy od wielu czynników. Tak naprawdę uzależniony jest od tego, jak skomplikowany jest projekt. Również wybrany materiał i jego dostępność wpływa na realizację zamówienia. Należy jednak dodać, że meble na wymiar można zamówić na dowolnym etapie budowy domu, stąd nie warto zwlekać ze zleceniem. Dlaczego?

  1. Zlecenie mebli kuchennych na wymiar wiąże się często ze zmianami w zakresie instalacji i jej umiejscowienia. Znając już projekt, można porozumieć się ekipą budowlaną i dokonać istotnych zmian.
  2. Sprawdzony i pewny wykonawca z reguły ma kalendarz wypełniony po brzegi. Dlatego w trosce o wolny termin, warto zamówienie złożyć dużo wcześniej.
  3. W przypadku wyjątkowo skomplikowanego projektu oraz wyboru trudno dostępnych materiałów, czas oczekiwania może się znacznie wydłużyć.
  4. Okres wakacyjny, święta, weekendy. Wszyscy żyjemy wg takiego samego kalendarza. Okres wakacyjny to często czas urlopów, stąd należy liczyć się z możliwym przeciągnięciem się terminu realizacji projektu.

 

Jeśli zatem planujesz w domu meble na wymiar, warto zadbać o to dużo wcześniej. Często do wykonania zabudowy wystarczy rzut deweloperski. Zlecenia wykonania projektu na tym etapie daje dużą nadwyżkę czasu i oszczędza mieszkańcom niecierpliwego oczekiwania na wymarzone meble.